Віруси, які мало не знищили людство: ТОП-6

Photos for reviews Віруси, які мало не знищили людство: ТОП-6
Поширення небезпечних вірусів є, мабуть, найпопулярнішим сюжетом квест-кімнат і апокаліптичних фільмів. Але всі ці змови людство жило в реальності - епідемії, які навіть через століття змушують людину завмирати і задуматися. Тепер людство майже навчилося перемагати смертельні хвороби. Questroom пропонує згадати найбільш небезпечну частину з них, яка тільки зробила людину сильнішою.

СВИНЯЧИЙ ГРИП: 285-580 ТИСЯЧ ЖЕРТВ

Пандемія спалахнула в 2009 р На відміну від інших пандемій, свинячий грип протистояв всієї могутньої сучасній системі охорони здоров'я, але все одно зміг відзначитися високою смертоносністю. Вірус був різновидом відомого штаму H1N1. Ця інфекція викликала страшну спалах іспанського грипу в 1918 році. Мінімум 20% населення Землі було інфіковано. Особливо сильним його поширення було в США, де підтвердили 113 690 випадків зараження і більше 3 тис. Смертей. Інші мутації цього ж вірусу, що викликали азіатські епідемії грипу в 1958 і 1968 роках, як вважається, стали причиною смерті мільйонів людей по всьому світу. Однак в цілому рівень смертності від них був нижче.

Юстиніана Чума (бубонна чума): 25-50 МІЛЬЙОНІВ ЖЕРТВ

Бубонна чума прийшла з Китаю. Вперше він прибув до Європи близько 540 року. д. Хвороба мучила континент протягом приблизно 200 років, і за цей час місцеве населення скоротилося на 50%. Грецький літописець Прокопій Кесарійський писав: після досягнення вершини чума щодня вбивала 10 000 чоловік в Константинополі. Недостатньо місця для поховання мертвих, тому труп просто лежав на вулиці. Жителі боялися поховати своїх близьких. Точне число смертей, викликаних чумою Юстиніана, ймовірно, ніколи не буде встановлено. Але історики вважають, що це був один з найбільш смертоносних в історії. За сучасними оцінками, за два століття терору загинуло від 25 до 50 мільйонів чоловік. У ті дні це являло майже чверть населення світу.

ВІЛ / СНІД: 35 МІЛЬЙОНІВ ЖЕРТВ

Перше клінічне повідомлення про СНІД з'явилося 5 липня 1981, в якому повідомлялося про п'ять випадків зараження в Сполучених Штатах. До кінця 1982 року в країні вже було 771 справу. У тому ж році 618 жертв вірусу загинули. В даний час близько 40 мільйонів чоловік залишаються ВІЛ-інфікованими. На той час 35 мільйонів пацієнтів померли від СНІДу після того, як вірус був виявлений. Спочатку вважалося, що гомосексуалісти стали його жертвами. Але пізніше з'ясувалося, що його дія набагато ширше. ВІЛ може поширюватися через інфіковану кров та інші рідини в організмі людини. Вважається, що він вперше з'явився в Африці. Мавпи вперше постраждали від вірусу в 1920 році. Африка на південь від Сахари вважається найбільш постраждалим регіоном. У Південній Африці і Ботсвані в 2017 році майже чверть смертей була викликана ВІЛ / СНІДом. В даний час немає ніяких ліків або вакцин проти вірусу. Хоча існують терапевтичні методи, які можуть уповільнити розвиток захворювання і дозволити пацієнтам жити нормальним життям.

ІСПАНСЬКИЙ ГРИП: 50-100 МІЛЬЙОНІВ ЖЕРТВ

У 1918 році, коли світ відновлювався після Першої світової війни, з'явився новий штам вірусу - H1N1. Він заразив 500 мільйонів людей у всіх куточках планети, навіть в дуже віддалених місцях. Загальна кількість смертей досягло не менше 50 мільйонів і, за деякими оцінками, 100 мільйонів. У 1919-1920 роках школи і театри були закриті, а деякі з них використовувалися в якості моргів. Джерелом вірусу було родовище у Франції. Проте, грип все ще називається "іспанська". Справа в тому, що в той час газети в нейтральній Іспанії не були обтяжені цензурою військового часу. Тому вони швидко почали писати про спалах смертельного вірусу. Він зник так само раптово, як і з'явився. Вважається, що «іспанський грип» перетворився в менш смертоносне захворювання. Однак цього не можна сказати напевно. Спалах іспанського грипу вважається найбільш смертоносною епідемією за весь час.

ЧОРНА СМЕРТЬ: 75-200 МІЛЬЙОНІВ

Поширений в Європі і Азії в 1340-1350 рр. Це була одна з найбільш заразних пандемій в історії людства, яка забрала життя приблизно від 75 до 200 мільйонів чоловік. Історики переконані, що його поширення почалося в Китаї. Вірус перетнув Шовковий шлях і з'явився спочатку в Криму, а потім по всій Європі. Населення світу в той час становило близько 475 мільйонів чоловік. Чорна смерть скоротила цю цифру до 350 мільйонів. Людству знадобилося 200 років, щоб відновити своє населення. Норвезька історик Оле Бенедиктом передбачає, що число смертей може бути значним: «Дані широко поширені і достатні, щоб зробити висновок, що« чорна смерть »знищила близько 60% європейського населення. За оцінками, чисельність населення »Європейців в той час було близько 80. Це означає, що близько 50 мільйонів людей загинули від« чорної смерті ». Менші епідемії тривали в Європі до 19-го століття, а в Сполучених Штатах - до 1908 року. У жовтні 2017 року на Мадагаскарі стався найсмертоносніша епідемія чуми. Вірус заразив тисячі людей і вбив 170 осіб.

Віспа: близько 300 мільйонів жертв

Збудник був єдиною людською хворобою, яка була повністю ліквідована. І до тих пір, поки вона не була повністю ліквідована, завдяки програмі вакцинації, яка почалася в 1960-х роках, віспа вбила близько 300 мільйонів чоловік тільки в 20-му столітті. Вірус був древнім. Його сліди були знайдені в зразках тканин мумій з давнього Єгипту. До вісімнадцятого століття близько 400 тисяч європейців вмирали від цього щороку. І навіть більше того, він залишався сліпим або знівеченим. Історія показує, що віспа навіть стала першою біологічною зброєю. Наприклад, британська армія використовувала його проти французів, а також проти американських індіанців в битвах за американське правління в 1750-х роках. Командир підрозділу Форт-Пітт Вільям Трент описав, як він поширював хвороба серед членів племені Делавер під час мирних переговорів. «В знак честі ми подарували їм дві ковдри і шарфи з клініки по віспі. Сподіваюся, що бажаний ефект є », - написав він.
25.03.2020