Історія квестів

Photos for reviews Історія квестів
Як же починалось життя славнозвісних квест-кімнат? Де вони взяли свій початок, чому та як відбувався їх розвиток за кордоном та на території України?

Першочерговий вид квесту – онлайн-гра. Так-так, ця розвага прийшла до нас з комп’ютерних ігор. Кінець 90их був просто піком популярності квестів в режимі онлайн. Геймери годинами, і навіть, днями, сиділи навпроти своїх екранів, хвилюючись за життя вигаданого персонажу, намагаючись зберегти його життя. Головне завдання, що поставало перед гравцем – розв’язати ряд головоломок, котрі дадуть можливість знайти ключик персонажу та відкрити кімнату.

За тим, азіати зацікавились квеструмом (questroom). І вирішили, а чому б не втілити таку гру в реальності? Так і з’явився «квест в реальності». Засновники розваги брали порожнє приміщення, котре обставляли різними декораціями. З поміччю них можна було створити таку обстановку, начебто людина дійсно пірнає в історію та проживає життя персонажа.

Звичайно, з часом, такі кімнати почали розповсюджуватись і в Європі, і на території Америки. Декорації удосконалювались та стали більш реалістичними. З часом в якості декорацій чи таких собі помічних елементів почали використовувати людей, котрі могли чи допомогти, чи навпаки, завадити тому, аби учасник скоріше знайшов ключик.

Окрім декорацій, зміни пройшли і в завданнях, що даються гравцям. Якщо на початку завдання були простими до такого ступеню, щоб учасник точно пройшов випробування, то зараз створювач нового квесту намагається викластись на повну, щоб завдання були з родзинкою і якомога сильніше змусили працювати мозок гравців.

Буквально декілька років тому квест кімнати «прийшли» і до нас, в Україну. Спочатку вони не викликали такого фурору, як очікувалось, хоч би й тому, що люди не були підготовленими до такого. Але, облюбовавши та спробувавши, клієнти зрозуміли, що квест-кімната – унікальна річ. Багато хто, до речі, почав до цього поняття відноситись серйозніше. Ескейп-рум (escape the room)– це ж не просто привід відвести душу, але і метод тимбілдингу (teambuilding), спосіб для розкутості, як для особистості, пошук своїх індивідуальних якостей та росту, як лідера.

Можна підсумувати, що квесткімната – поняття доволі цікаве. Воно до сих пір розвивається, і як вид розваги, і як деяка арт-терапія. Слідкуйте за новинками та не пропускайте нічого разом з Questroom.com.ua!
22.11.2020